نصب همراه صندوق fundMobileApp

واگذاری پرسپولیس و استقلال منتظر نظر مکتوب وزیر ورزش

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، بازارگردانی سهام شرکت های بورسی که از ١٦ مرداد ٨٩ تاکنون با شرکت های البرز دارو ، کابل های شهید قندی ، سرمایه گذاری پردیس و آرتاویل تایر انجام شده با یک شرکت دیگر ادامه یافت.

براساس این گزارش،شرکت تجارت الکترونیک پارسیان که از ٦ شهریور سال گذشته به عنوان نخستین شرکت از فرابورس به بورس منتقل شده ، از شنبه آینده به مدت ٦ ماه دارای عملیات بازار گردانی خواهد شد.

بازارگردان این سهم شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان و کارگزار بازار گردان آن کارگزاری پارسیان هستند. همچنین طبق دستور‌العمل بازارگردانی،حجم مبنای یک سهمی، دامنه مظنه حداکثر ٤درصدی ارزش سفارش خرید، حداقل ٥٠ هزار سهم سفارش انباشته، حداقل معاملات روزانه با٤٠٠ هزار سهم و دامنه مجاز نوسان قیمت ٨ درصدی مثبت و منفی (جمعا ١٦ درصد) از ویژگی‌های بازارگردانی سهام این شرکت است.

براساس این گزارش، فعالیت‌های بازارگردانی طبق دستورالعمل مربوطه با هدف تنظیم عرضه و تقاضا، تحدید دامنه نوسان قیمت و افزایش نقدشوندگی ورقه بهادار انجام می‌شود و بازارگردان نیز شخص موضوع بند ١٥ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار بوده که با مجوز سازمان بورس، اوراق بهادار معینی را بازارگردانی می‌کند.

در این میان دامنه مظنه نیز دارای اهمیت بوده که به معنای حداکثر اختلاف بین قیمت سفارش خرید و سفارش فروش هر ورق بهادار به درصد است. بازارگردان آن ورقه بهادار را در سامانه معاملات بورس وارد می‌کند. این درصد نسبت به قیمت سفارش خرید محاسبه می‌شود.