نصب همراه صندوق fundMobileApp

پاسخ و اطمینان مدیرعامل فرابورس به سهامداران بانک لغو مجوز شده آرین

*چگونگی اجازه بازگشایی پس از پذیره نویسی و پذیرش بانک آرین
این مقام مسئول در پاسخ سئوال سهامداران بانک آرین در مورد چگونگی اجازه بازگشایی پس از پذیره نویسی و پذیرش بانک آرین و انجام معاملات ثانویه بر روی سهام آن هم بدون هیچ مدرک مستدلی دال بر اخذ مجوز فعالیت رسمی از بانک مرکزی، توضیح داد: در پاسخ به این سوال باید بگویم این بازگشایی نماد در راستای افزایش سرمایه صورت گرفت، چرا که بانک آرین برای اینکه دریافت مجوزش را دریافت کند نیاز به افزایش سرمایه داشت و قبل از افزایش سرمایه هم باید نمادش بازگشایی می شد. در ضمن همانطور که اشاره کردم بانک به عنوان یک شرکت سهامی عام ثبت شده بود و مجوز های اولیه اش را از بانک مرکزی گرفته بود.
امید قائمی در رابطه با اینکه چگونه سازمان بورس اجازه افزایش سرمایه شرکتی را صادر کرد که فعالیت رسمی آن در هاله ای از ابهام قرار داشت، هم گفت: موافقت اولیه با تاسیس بانک آرین از سوی بانک مرکزی صورت گرفته بود و این بانک با این موافقت از سازمان بورس مجوز پذیره نویسی گرفته بود.ضمن اینکه سازمان بورس با تمام نهادهای زیر ربط مکاتبات لازم را انجام داده بود و سپس مجوز پذیره نویسی آن را در فرابورس صادر کرد.
وی در پاسخ به اینکه آیا توقف ۵ ماهه سهام بانک به دلیل عدم ارائه اطلاعات توجیهی مناسب بر ای سهامداران خردی است که با اعتماد به سیستم فرابورس کشور اقدام به خرید سهام بانک آرین کرده اند، توضیح داد: پس از اینکه ابهاماتی درخصوص فعالیت بانک ایجاد شد سازمان بورس دستور توقف نماد معاملاتی آن را  صادر کرد تا معامله بر اساس اطلاعات ابهام آمیز صورت نگیرد و تا زمانیکه شفاف سازی صورت نگرفته معاملات آن انجام نشود.
*سازمان بورس و فرابورس پیگیر حقوق سهامداران بانک آرین 
مدیرعامل شرکت فرابورس ادامه داد: اگر نماد بانک در فرابورس بازگشایی نمی شد و معاملاتش خارج از بورس بود اصلا هیچ امکان معامله ای برای آن وجود نداشت و سهامداران بیشتر متضرر می شدند. در حالی که الان سازمان بورس و فرابورس پیگیر حقوق این افراد خواهند شد و حقی از آنها ضایع نخواهد شد.