نصب همراه صندوق fundMobileApp

خستگی دلیل استعفایم بود/ ماجرای مصوبه ابطال معاملات هلدینگ فارس

جمشید پژویان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تأیید خبر استعفای خود از ریاست شورای رقابت اظهار داشت: در این باره به طور مفصل در کنفرانس مطبوعاتی توضیحاتی را ارائه خواهم کرد.

وی با اشاره به دلایل استعفای خود ادامه داد: یکی از دلایل خستگی و چالش‌های مختلفی بود که همواره در همکاری‌ها ایجاد می‌شد.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به این سؤال که آیا استعفای اخیر به دلیل مخالفت دستگاه‌ها با مصوبه ابطال معاملات هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس بوده است یا خیر؟ تصریح کرد: موضوع استعفا به هیچ عنوان ارتباطی به مصوبه اخیر شورا در رابطه ابطال معاملات هلدینگ فارس ندارد.

وی گفت: ابطال معاملات نظر اعضای شورا بود و نظر شخصی درباره آن ندارم؛ مصوبه شورا پیش از این سه بار در جلسات مطرح شد و هر بار از هیئت واگذاری پیش از انجام معامله این هلدینگ درخواست جداسازی دو شرکت مبین و فجر به دلیل انحصاری بودن آنان شده بود که متأسفانه پاسخی به اعضای شورا داده نشد.

پژویان تأکید کرد: دو شرکت فجر و مبین انحصار دارند و به خاطر اینکه راحت‌تر کنترل شوند اعضای شورا درخواست جداسازی آنان را داشتند تا به صورت آسان تحت کنترل و نظارت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه پس از واگذاری این هلدینگ، اعضای شورا رأی به ابطال این واگذاری دادند تصریح کرد: پیش از معامله تأکید کرده بودیم که شرایط واگذاری را به شورا اعلام کنند.

رئیس شورای رقابت همچنین درباره اینکه آیا دولتی‌ها مجبور به استعفای وی کردند توضیح داد: من چنین واژه‌ای را به کار نبردم و ممکن است درد دل‌هایی را درباره همکاری‌ها با این شورا در آینده مطرح کنم.