نصب همراه صندوق fundMobileApp

پتروشیمی تبریز تا سال ۹۳ سودده و وارد بورس می‌شود

مرتضی عزیزی، مدیرعامل نفت‌وگاز پارسیان و سهامدار عمده پالایشگاه نفت تبریز، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه پتروشیمی تبریز سال آینده و پس از سوددهی و خروج از زیان، وارد بورس خواهد شد، اظهار داشت: این شرکت در ابتدا ٢٠٠ میلیارد تومان زیان انباشته داشت که تا پایان سال از زیان‌دهی خارج می‌شود.

وی در خصوص جزئیات بیشتر این موضوع، افزود: با توجه به مهندسی در تولید، فروش و اصلاح ساختاری که در پتروشیمی تبریز انجام دادیم این شرکت تا پایان سال از زیان‌دهی به طور کامل خارج و در سال ٩٣ سودده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارسیان با تأکید بر اینکه بر روی ظرفیت، تولید و فروش پتروشیمی تبریز اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: این شرکت هم اکنون ٤٠٠ هزار تن انواع محصولات از جمله پلی‌استایرن، پلی اتیلن و ای‌بی‌اس تولید می‌کند که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده با ظرفیت بهتری در آینده پیش خواهد رفت.

به گزارش فارس، احداث و راه اندازی و بهره برداری از کارخانجات صنعتی به منظور تولید، بازاریابی، فروش و صادرات  محصولات پتروشیمی" از فعالیت‌های شرکت پتروشیمی تبریز با سرمایه ٤.٩ هزار میلیارد ریالی را تشکیل می‌دهند.

پالایش نفت تبریز، سرمایه‌گذاری و مدیریت سهام امیر، سازمان تأمین اجتماعی، بانک تجارت، سهام عدالت، بانک رفاه، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و صندوق بازنشستگی کشوری از سهامداران عمده پتروشیمی تبریز، هستند.