نصب همراه صندوق fundMobileApp

جولان دلالان محصولات پتروشیمی‌ خارج از بورس/ سازمان حمایت چاره کند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس گفته برخی تولید کنندگان لوله و محصولات پلیمیری، شاید یکی از دلایل فروش محصولات پتروشیمی خارج از ساز و کار بورس، عدم نظارت دقیق سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از شرکت‌ها باشد؛ به این دلیل که بی شک یکی از اختیارات و وظایف اصلی سازمان حمایت از مصرف کنندگان، جلوگیری از تضییع حقوق مصرف‌کنندگان است.

اخیراً بسیاری از تولیدکنندگان با انتقاد از روند فروش محصولات پتروشیمی‌ها خارج از ساز و کار بورس، متحمل نگرانی‌ها و زیان‌هایی شده‌اند و در این بین ترس از علنی کردن این موضوع موجب شده تا واسطه‌گران سودجو همچنان به دلالی ادامه دهند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که بسیاری از تولیدکنندگان تنها با دریافت ٣٠ درصد خوراک مورد نیاز ماهانه خود، مابقی محصولاتشان را خارج از بورس و از دست دلالان دریافت می‌کنند؛ ناگفته نماند یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش میزان تقاضا برای برخی گرید‌های محصولات پتروشیمی، ناچاری تولیدکنندگان ناکام از دریافت این محصولات است.

در حال حاضر نیز طبق اعلام برخی مراجع، مصرف محصولات پلیمری در کشور ٢.٥ میلیون تن است، اما به دلیل عدم نظارت دقیق و شفاف و انتخاب ملاک‌های نادرست برای انتخاب خریداران توسط سایت بهین‌یاب آمار تقاضای این محصولات تا ٢٦ میلیون تن افزایش یافته است.

* جولان دلالان؛ خارج از بورس و دور از دسترس سازمان حمایت!

دلالان و سودجویان همواره از این بی کفایتی و عدم نظارت دقیق سازمان حمایت استفاده‌های نامشروع کرده و سودهای کلانی به جیب زدند.

مدیران شرکت‌های تولیدی تنها به این جمله بسنده‌ می‌کنند: تولیدکنندگان برای خرید محصولات خارج از بورس چاره‌ ندارند؛ در برخی محصولات پتروشیمی، تقاضای کاذب وجود دارد که مانع از تخصیص بهینه مواد اولیه به شرکت‌ها تولیدی می‌شوند.