نصب همراه صندوق fundMobileApp

بانک گردشگری ۳۶ ریال زیان اعلام کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، بانک گردشگری در سه ماهه منتهی به اسفند ٩١ زیان ٣٦ ریالی شناسایی کرد تا اولین بانک خصوصی فرابورسی باشد که در یک دوره مالی زیان شناسایی می کند.

رشد بیش از ٢٨٠ درصد سود پرداختی به سپرده گذاران نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته در حالی است که درآمد تسهیلات اعطایی شرکت تنها رشد ٣٦% را داشته است.

دارایی‌های ثابت شرکت بالغ بر ٣٣٠٠ میلیارد ریال است که رشدی ٦٧ درصدی را نشان می‌دهد و سرمایه گذاری بانک گردشگری در شرکت مجتمع فولاد بناب نیز ٥٢٨ میلیارد ریال را شامل می‌شود که بدین ترتیب بخش قابل توجه دارایی های بانک در این حوزه سرمایه گذاری شده است.

علاوه بر این میزان دارایی‌های ثابت شرکت بیش از حقوق صاحبان سهام است، در حالی که طبق مصوبه شورای پول اعتبار و بخشنامه بانک مرکزی دارایی‌های ثابت نسبت به حقوق صاحبان سهام نباید از ٧٠% بیشتر باشد.

طبق صورت‌ مالی میان‌دوره‌ای منتهی به سی‌ام اسفندماه، این شرکت به دلیل عدم ایفای تعهدات اعتبارات اسنادی و تسهیلات فولاد بناب و شرکت‌های زیرمجموعه اقدام به تملک ٤٠ درصد از شرکت مذکور و فروش ٣٠ درصد آن به میزان ٩٣٨٨ میلیارد ریال کرده است که از این بابت بانک گردشگری بیش از ٨٠٠٠ میلیارد ریال طلبکار است.