نصب همراه صندوق fundMobileApp

سرمایه بیمه البرز به ۳۶۰میلیارد تومان افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بیمه البرز، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه البرز صبح امروز (٣١ شهریورماه) برگزار شد و در این جلسه با افزایش سرمایه طی یک مرحله موافقت کرد تا سرمایه این شرکت از مبلغ ٦٠٠ میلیارد ریال به سه هزار و ٦٠٠ میلیارد ریال افزایش یابد.

محمدرضا تقوایی، نایب رییس هیات مدیره این شرکت در مجمع عمومی فوق‌العاده،‌ بهره‌مندی از مزایای معافیت مالیاتی و الزام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر لزوم افزایش سرمایه شرکت های بیمه ظرف چهار سال آینده را از اهداف اساسی افزایش سرمایه بیمه البرز عنوان کرد و گفت: بنابر پیشنهاد بیمه مرکزی و مصوبه هیات دولت،‌ شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند ظرف چهار سال آینده سرمایه خود را به چهار هزار میلیارد ریال افزایش دهند .

وی تاکید کرد: با این افزایش سرمایه، بیمه البرز دارنده بالاترین سرمایه در بین شرکت‌های بیمه خواهد بود.

به گفته نایب رییس هیأت مدیره بیمه البرز که ریاست مجمع عمومی فوق العاده این شرکت را بر عهده داشت، با افزایش سرمایه انجام شده،‌ در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد بیشتر بیمه البرز به لحاظ توانگری و جذب پرتفوی در صنعت بیمه کشور خواهیم بود .

سید رسول تاجدار، قائم مقام مدیرعامل و معاون منابع و پشتیبانی شرکت بیمه البرز نیز در این مجمع با بیان اینکه افزایش سرمایه اثرات مثبتی بر عملکرد این شرکت خواهد گذاشت، تصریح کرد: افزایش میزان سهم نگه‌داری از سوی بیمه البرز پس از افزایش سرمایه از جمله مزایای افزایش سرمایه خواهد بود.

وی ادامه داد: این افزایش سرمایه ، حاشیه توانگری بیمه البرز را نیز افزایش می دهد چون یکی از عوامل اثر گذار در حاشیه توانگری،‌ افزایش حقوق صاحبان سهم است .

تاجدار تاکید کرد: بیمه البرز با داشتن ٣ هزار و ٦٠٠ میلیارد ریال سرمایه،‌ از این پس بزرگترین شرکت بیمه‌ای به لحاظ سرمایه خواهد بود.

این گزارش اضافه می‌کند: مجمع عموم