نصب همراه صندوق fundMobileApp

پذیره‌نویسی دومین صندوق قابل‌معامله در بورس از فردا

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری سپهر کاریزما از روز یکشنبه ٢٤ شهریورماه جاری، آغاز می‌شود و به مدت چهار روز کاری ادامه خواهد داشت.

این صندوق با توجه به نوع فعالیت‌اش که سرمایه‌گذاری در سهام است، می‌تواند در سهام و حق تقدم خرید سهام پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس، اوراق مشارکت، انواع صکوک، اوراق بهادار رهنی، گواهی سپرده بانکی سرمایه‌گذاری و نزد بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری سپرده‌گذاری کند.

تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار سپهر کاریزما، ٥٠ میلیون واحد و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز این صندوق برای پذیره‌نویسی نیز یک میلیون واحد اعلام شده است.

پس از پذیره‌نویسی بیش از ٢٤ میلیارد تومانی اولین صندوق قابل معامله با عنوان آسام، پذیره‌نویسی دومین صندوق قابل‌معامله در بورس از روز یکشنبه ٢٤ شهریور از طریق شبکه کارگزاری‌های عضو فرابورس آغاز می‌شود و چهار روز کاری ادامه می‌یابد.

یادآور می‌شود، اولین صندوق قابل معامله آسام، طبق گفته مسئولان تا دو هفته دیگر در محل سالن همایش‌های سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با همکاری فرابورس ایران، افتتاح خواهد شد.