نصب همراه صندوق fundMobileApp

رونق به بورس‌های دنیا بازگشت/ تداوم هیجان‌زدگی در بورس تهران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، معاملات امروز بازار سهام با برتری عرضه نسبت به تقاضا آغاز شد و بسیاری از نمادها نیز با اصلاح قیمت با صف فروش همراه هستند.

بنا بر این گزارش شاخص بورس تهران که در جلسه معاملاتی دو هفته گذشته موفق به فتح کانال ٦٠ هزار واحدی نیز شده بود، اکنون در ٥٧ هزارو ٧٠٠  واحد به سر می‌برد.

لیدر بازار در دقایق ابتدایی با صف فروش سنگینی به استقبال افت شاخص بورس رفت و اکنون نمادهای این گروه با کاهش قیمت معامله می‌شود.

برهمین اساس تا لحظه تنظیم این گزارش بیشترین تاثیر منفی را نمادهای تاپیکو، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه‌گذاری غدیر، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و پالایش نفت بندرعباس بر شاخص کل گذاشتند.

برخلاف کاهش قیمت بسیاری از نمادها در مقابل، نماد معاملاتی صنایع شیمیایی سینا، لنت ترمز ایران، تولیدی مهرام و کنترل خوردگی تکینکو با افزایش قیمت روبرو شده‌اند.

امروز برترین عرضه به نمادهایی همچون پالایش نفت بندرعباس، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، بانک ملت، سایپا، بانک سینا، مخابرات و ایران خودرو اختصاص دارد.

برترین تقاضای بازار را نیز نماد معاملاتی فرآورده‌های نسوز گاز، کشتیرانی ایران و گلوکوزان دارند.

به گزارش فارس، برخلاف اکثر بورس‌های دنیا که روز گذشته با روند افزایشی و مثبت دنبال می‌شدند امروز بورس تهران همچنان در روند نزولی قرار دارد.

کارشناسان بازار معتقدند، بورس تهران نسبت به اخبار بین‌المللی و تنش‌های بوجود آمده هیجانی عمل می‌کند چرا که بورس‌های دنیا برخلاف این روند با افزایش شاخص دنبال می‌شود.

معامله‌گران بازار که بیشترین تاثیر تنش‌های بین المللی را بر شاخص بورس‌های اروپایی می‌دانند از روند کاهشی و رفتار هیجانی در بورس تهران ابراز تعجب می‌کنند.