نصب همراه صندوق fundMobileApp

رشد ٢٨ درصدی ارزش معاملات بورس کالای ایران

ه گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، در این هفته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی بیش از ٤٠٣ هزار تن انواع کالا با ارزشی افزون بر ٦٤٠٠ میلیارد ریال دادوستد شد.

بر اساس این گزارش در این تالار افزون بر ٢٩٢ هزار تن انواع محصولات فولادی شامل تختال، تیرآهن، ورق، میلگرد و نبشی با ارزشی بالغ بر ٤٩٣٨ میلیارد ریال توسط مشتریان خریداری شد.

همچنین در این تالار ٣ هزار و ٦٥٠ تن محصولات مس، ٢ هزار تن کک، ٤٧٢٠ تن آلومینیوم، ١٧٠ تن سولفور مولیبدن، ١٨ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ١٠٠ هزار تن سنگ آهن صادراتی مورد معامله قرار گرفت.

تالار فرآورده‌های نفت و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز در هفته ای که گذشت شاهد معامله بیش از ٢٦١ هزار تن انواع کالا با ارزشی افزون بر ٥١٥٥ میلیارد ریال بود.

در این تالار حدود  ١٤٠ هزار تن انواع قیر به ارزش بیش از ٢١٦١ میلیارد ریال در دو بخش صادراتی و داخلی داد و ستد شد.

گروه مواد پلیمری نیز در طول این هفته، بیش از ٥٥ هزار تن انواع مواد پلیمری را مورد معامله قرار داد.

تالار فرآورده های نفت و پتروشیمی همچنین در این هفته شاهد معامله بیش از ٢٧ هزار تن انواع وکیوم باتوم و ٢٢ هزار تن مواد شیمیایی بوده است.

از دیگر فرآورده های نفتی و پتروشیمی که در هفته پیش معامله شد می‌توان به ٣٨٢٠ تن انواع گوگرد، ٢٦٠ تن انواع گاز آرگون و مایع صنعتی، ١٦٠٤ تن انواع حلال،  ٩٠٠٠ تن آیزوریسایکل و ٢٤٠ تن اسلاگ واکس اشاره کرد.