نصب همراه صندوق fundMobileApp

میدکو ٣٠٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت پذیره نویسی می کند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) که از ١٦ مرداد سال گذشته با کشف قیمت ٢٠٤ تومانی هرسهم به جمع شرکت های فرابورسی پیوسته ،قصد دارد برای تامین مالی بخشی از چهار طرح فولادی سیرجان،زرند ، بابک مس و بوتیای ایرانیان ٣٠٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر و پذیره نویسی کند.

 دراین پذیره نویسی که از دوشنبه جاری به مدت ٧ روز انجام می شود ،‌١٠٠ میلیارد تومان از طریق شبکه کارگزاری فرابورس و ٢٠٠ میلیارد تومان از طریق شعب بانک پاسارگاد عرضه می شود. این حجم از اوراق مشارکت چهارساله ،‌بی نام ،با نرخ سود علی الحساب ٢٠ درصدی و بی نام بعد از پذیره نویسی در فرابورس قابل معامله خواهد بود. همچنین در عرضه فرابورسی ١٠٠ میلیارد تومان امکان خرید گروهی  وجود ندارد و متقاضیان باید از قبل کد سهامداری داشته باشند.

 حداقل خرید این اوراق ١٠هزار ورقه و حداکثر برای اشخاص حقیقی و حقوقی ٥٠ و ١٠٠ هزار ورقه  تعیین شده  است. ارکان این پذیره نویسی شامل سرمایه گذاری پارس آریان به عنوان ضامن، متعهد و بازارگردان، کارگزاری بانک پاسارگاد عامل فروش و موسسه حسابرسی مختار و همکاران  به عنوان امین اوراق  هستند.