نصب همراه صندوق fundMobileApp

عرضه اولیه ۵ درصد ایرانول در چهارشنبه هفته جاری/ اعلام محدودیت برای آنلاینی‌ها

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درحالی آخرین تصمیمات هئیت پذیرش اوراق بهادار فرابورس با درج نام دو شرکت نفت ایرانول و بیمه کارآفرین در بازارهای دوم و پایه همراه بود که طبق تصمیمات اتخاذ شده،چهارشنبه جاری ٥ درصد از سهام نفت ایرانول معادل ٥٠ میلیون سهم در فرابورس عرضه اولیه می شود.

این شرکت با سرمایه اسمی ١٠٠ میلیاردتومانی و با نماد "شرانل" به عنوان هفتاد و پنجمین نماد معاملاتی و بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج و به همراه نفت پاسارگاد آماده عرضه اولیه ٥ درصد سهام است.

در این عرضه سهمیه هر ایستگاه کاری ٦٠ هزار سهم تعیین شده و به دلیل مشکلات به وجود آمده در عرضه های اولیه قبلی (مانند پالایشگاه لاوان که چند سهم آن توسط برخی معامله گران آن لاین ٩٩٠ تومان هم معامله شد)،معامله گران برخط نمی‌توانند در کشف قیمت این شرکت حضور داشته باشند،‌اما دو میلیون سهم برای این گروه در نظر گرفته شده که پس از کشف قیمت از سوی کارگزاران به معامله گران آن لاین تخصیص داده می شود.

همچنین با توجه به اساسنامه صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و حضور نفت ایرانول در بازار دوم فرابورس، این صندوق هم سهمیه ایی ندارند.

براساس این گزارش،سازمان تأمین اجتماعی (از طریق سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین ) به همراه صندوق بازنشستگی با مالکیت حداکثری و ٤٨ و ٤٤ درصدی، در ترکیب سهامداری شرکت نفت ایرانول حضور دارند.

این در حالی است که ٥ درصد از سهام شرکت ٦٠ میلیارد تومانی نفت پاسارگاد به همراه پتروشیمی خراسان هم در یکی دو هفته بعد در فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.