نصب همراه صندوق fundMobileApp

تکمیل تمام مجتمع‌های پتروشیمی طی ٣ سال آینده ‌/ سرمایه‌گذاری ٢ میلیارد دلاری در حوزه نفت

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان رستم قاسمی عصر امروز در مراسم افتتاح مرحله تکمیلی طرح بنزین‌سازی شرکت پالایش نفت آبادان که در باشگاه گلستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نیازهایی که داریم، طی ٣٦ ماه آینده واحدهای پتروشیمی جدید را در کشور تکمیل کرده و به اتمام می‌رسانیم.

وی ادامه داد: در این هفته ٢ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش نفت در کشور کلنگ زده شده و تمام تلاشمان بر این است که در مدت تعیین شده و مقرر آنها را به پایان برسانیم.

*سال گذشته ٢٧ میلیارد دلار در حوزه نفت سرمایه‌گذاری شد

وزیر نفت خاطرنشان کرد: پروژه‌های نفت موجود در کشور در حال حاضر با تلاش‌های صورت گرفته و به دلیل در دستورکار بودن، به سرعت در حال پیشرفت بوده و با قدرت و توان داخلی همین دولت اجرایی شده است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ٢٧ میلیارد دلار نفت در کشور سرمایه‌گذاری شده که امسال با حمایت‌های قاطع دولت سرمایه‌گذاری در بخش نفت بسیار فراتر بوده است.

*برخورداری ١٤ هزار روستا از نعمت گاز

قاسمی خاطرنشان کرد: با اقدامات دولت شبکه‌های گازرسانی بسیار مطلوبی در جای جای کشور صورت گرفته و امروز پروژه‌های گازرسانی یک هزار روستای کشور جزو پروژه‌های ماندگار بوده که با تمام قوا در حال انجام و تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال همه پروژه‌های گازرسانی کشور تکمیل شده و به افتتاح می‌رسد، اضافه کرد: امروز ١٤ هزار روستا در کشور از نعمت گاز برخوردار بوده که این امر تا پیش از پایان دولت نهم و دهم به یک هزار روستا نیز نمی‌رسید.