نصب همراه صندوق fundMobileApp

ثبات در معاملات آتی/خبر تحریم‌ها تأثیری بر بازار نداشت

احسان غفوریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در صورت مثبت بودن بازار نقدی و دیگر عوامل تأثیرگذار بر بازار معاملات سکه به صورت گرم‌تری دنبال شود.

وی با اشاره به دلایل این ثبات در شرایط فعلی، اظهار داشت: امروز معاملات آتی حداقل با ٠.٧ درصد افزایش روز با ثباتی را طی کرد که این امر بیش‌تر به دلیل افزایش قیمت سکه در معاملات نقدی بازار است.

این مدیر معاملات آتی ادامه داد: قیمت هر اونس (معادل ٣٢.١٣١گرم) طلا امروز شنبه تا ١٦٥٠ دلار رسید و باید دید تا روز دوشنبه این رقم چه تغییر می‌کند.

غفوریان با اشاره به اینکه قیمت قراردادهای آتی سکه امروز واکنش خاصی به خبر تحریم‌ها نداشت، تصریح کرد: خبرهای رسیده از اعمال تحریم‌های جدید تأثیری بر روند معاملات نداشت.

مدیر آتی کارگزاری مشاوران سهام با اشاره به قیمت‌های کنونی قراردادهای آتی، گفت: قرارداد دی ماه با قیمت یک میلیون و ٢٩٨ هزار تومان، بهمن‌ماه یک میلیون و ٣٧٩ هزار تومان و قرارداد آتی تحویل اسفند یک میلیون و ٤٦٠ هزار تومان معامله شد که نسبت به آخرین روز کاری یعنی پنج شنبه حداقل ١٥ هزار تومان افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش فارس، معاملات آتی سکه امروز بورس کالا نسبت به روزهای گذشته همراه با ثبات بود، به طوری‌که قراردادهای دی، بهمن و اسفند امروز حداقل ٠.٧ رشد داشته است.

این گزارش اضافه می‌کند: روز ٣٠ آذر معاملات آتی سکه در حالی پایان یافت که قراردادهای تحویل دی، بهمن، اسفند به ترتیب با قیمت تسویه شده یک میلیون و ٢٨٧ هزار تومان، یک میلیون و ٣٦٨ هزار تومان و یک میلیون و ٤٤٠ هزار تومان داد و ستد شد.