نصب همراه صندوق fundMobileApp

تغییر نحوه واگذاری عمده سهام ذوب‌آهن/عرضه ۱۷درصد سهام

ابوالقاسم شمسی جامخانه درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، در رابطه با آخرین وضعیت واگذاری بلوک ٥٣ درصدی سهام ذوب آهن که به دلیل مصوبه ناگهانی ١٠ مهر شورای عالی بورس مبنی بر تغییر فرایند واگذاری‌های عمده در سومین روز رقابت دو گروه با ممانعت مواجه شد، اظهار داشت: در جلسه دیروز هیئت واگذاری در مورد این شرکت و نحوه واگذاری عمده سهام آن تصمیم‌گیری شد.

معاون سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: طبق مصوبه این هیئت مقرر شده با توجه به مالکیت ٧٣درصدی دولت از ذوب آهن ابتدا ١٧ درصد سهام به صورت مدیریتی طی روزهای آینده عرضه شود، تا بلافاصله در مورد واگذاری ٥٦ درصد باقی مانده تصمیم‌گیری شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: به این ترتیب آگهی واگذاری یک میلیارد و ٣٣٧ میلیون و ٦٢٨ هزار و ٩٥٢ سهم ذوب آهن در بازار سوم فرابورس طی دو سه روز آینده منتشر می‌شود، تا زمینه واگذاری ١٧ درصد سهام مهیا شود.

شمسی جامخانه در مورد قیمت و شرایط فروش این بلوک هم توضیح داد: قیمت پایه هر سهم این بلوک به قیمت تابلوی فرابورس به علاوه ٢٠ درصد به شرطی که از ٣٤٠ تومان کمتر نباشد، تعیین شده که به صورت ٣٠ درصد نقد و باقی اقساط ٤ ساله عرضه خواهد شد. ارزش پایه این بلوک هم بیش از ٤٥٤ میلیارد تومان و مبلغ سپرده هم بیش از ١٣.٦ میلیارد تومان است.

وی تاکید کرد: بعد از واگذاری این بلوک هیئت واگذاری در مورد ٥٦ درصد باقی مانده سهم دولت در ذوب آهن تصمیم‌گیری خواهد کرد، تا به صورت یک یا دو بلوک و شاید هم سه بلوک ١٧.٦ درصدی عرضه شود.

وی در پایان گفت: واگذاری ٢٠ درصد از سهام شرکت ٦٦ میلیارد تومانی پتروشیمی گچساران در بازار سوم فرابورس به قیمت پایه ١٢٤ میلیارد تومان و به صورت ٢٠ درصد نقد از دیگر مصوبات این هفته هیئت واگذاری بود.