نصب همراه صندوق fundMobileApp

تاکید پست بانک بر سود ١٣تومانی هرسهم و توضیحات در مورد مجامع

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شرکت مشمول اصل ٤٤ پست بانک که همچنان با حاشیه‌ها و اعتراض سهامداران و توقف طولانی مدت نماد در بورس مواجه است و خبری هم از وعده‌ها در مورد رفع مشکلات آن نشده، گزارش عملکرد نیمه اول سال جاری را منتشر کرد، تا شاید در روزهای آینده مورد بازگشایی نماد در بورس قرار گیرد.

این شرکت که با چالش‌هایی چون مدیریت، عدم برگزاری مجمع سالانه دو سال مالی ٨٩ و ٩٠ ، تلاش برخی نمایندگان مجلس در حذف نام این شرکت از فهرست واگذاری‌ها، زیان سهامداران و نبود تصویری روشن از آینده، توقف نماد معاملاتی از ٧ تیر و غیره مواجه است، بر سود ١٣ تومانی هرسهم سال مالی گذشته که پیش از این ٣٣٥ ریال بود، تاکید کرد.

شرکت پست بانک نخستین پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی گذشته را در سوم اسفند ٨٩ و ١٨ اردیبهشت گذشته ٣٥٥ ریال اعلام کرده بود، اما در ادامه حاشیه‌های متعدد و طبق صورت‌های مالی حسابرسی شده فقط ١١٣ ریال به ازای هر سهم محقق شد.

همچنین این شرکت که نخستین سود هر سهم سال مالی جاری را در ٢٥ شهریور ١٣ تومان پیش‌بینی کرده بود، در جدیدترین گزارش ارائه شده باز هم بر این رقم تاکید کرد.

این پیش بینی سود که حدود ٦ میلیارد تومان است، موجب تعجب سهامداران اغلب متضرر پست بانک شده است، چرا که این گروه متعقدند با توجه به گستردگی شعب پست بانک در سراسر کشور و سرمایه اندک ٥٦.١ میلیارد تومانی آن، قاعدتا" باید سود هر سهم بیش از سود سال ٨٩ باشد، اما نه تنها چنین سود پیش بینی نشده، بلکه سود هر سهم به شدت کاهش یافته است.

براساس این گزارش، مسئولان این شرکت که در اقدامی کم سابقه مجمع فوق العاده ٢٦ مرداد برای انتخاب هیئت مدیره را ساعت ٧ صبح (آن هم در ماه مبارک رمضان ) برگزار کردند، در مورد عدم برگزاری مجامع سالهای مالی ٨٩ و ٩٠ هم توضیحاتی ارایه کرده‌اند.

در این رابطه محمد حسن محبیان مدیرعامل پست بانک اعلام کرد: متعاقب تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده پست بانک پس از طی تشریفات اداری مربوطه جهت اخذ امضای اعضا مجمع، صورت جلسه تنظیمی در ٢٧ شهریور ٩١ جهت ثبت و درج در روزنامه رسمی به اداره ثبت شرکت‌ها تقدیم شد.

براساس این گزارش، سهام پست‌بانک بعد از کش و قوس‌های پشت‌ پرده و کشف قیمت ٢٣٠ تومانی هر سهم در ١١ آبان سال ٨٩ و واگذاری حدود ١٠ درصد سهام  وارد بورس شده، اما این شرکت ٥٦ میلیارد تومانی به دلیل بروز وقایعی عنوان پر چالش‌ترین و درعین حال عجیب‌ترین شرکت مشمول اصل٤٤ را به خود اختصاص داده است.