نصب همراه صندوق fundMobileApp

معاون سازمان خصوصی‌سازی: صدها گل زدیم و بازنده نیستیم

در پی عدم موفقیت سازمان خصوصی‌سازی در فروش بلوک‌های ٥٣، ٥٠.٥ و ٢.٥ درصد سهام شرکت‌های ذوب‌آهن، فولاد خوزستان و سایپا در دو هفته گذشته و انتشار مطلبی مبنی بر باخت ٣ بر هیچ سازمان خصوصی سازی در حساس‌ترین واگذاری‌ها توسط خبرگزاری فارس، محمود افضلی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس توضیحاتی ارائه کرد که هرچند در پاسخ به این توضیحات نکات متعددی وجود دارد اما فقط به همان اظهارات وی بسنده می شود.

وی گفت: وظیفه ما به عنوان سازمان خصوصی بردن شرکت‌ها در جلسات هیئت واگذاری و عرضه سهام آنها به صورت‌های مختلف بعد از قیمت‌گذاری و مصوبات این هیئت است. بنابراین خریدار دست این سازمان نیست. هرچند که ما از وجود خریدار و انجام معامله همه شرکت‌ها خوشحال می‌شویم اما واقعیت این است که به زور نمی‌توانیم اقدام به فروش شرکتی کنیم.

وی افزود: بنابراین باخت زمانی است که ناشی از عملکرد سازمان و یا مدیر و کارکنان آن باشد. ما کجای این کار اشتباه کردیم؟ تقاضا که دست ما نیست. شرایط خریدار هم به مسائل دیگری ارتباط داشته و در اختیار سازمان خصوصی‌سازی نیست.

این معاون در مورد عدم وجود بازاریابی مناسب و اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف هم گفت: در مورد بازاریابی هم که ما نمی‌توانیم در قیمت‌گذاری و فروش شرکت‌ها چانه‌زنی کنیم . چون قیمت‌ها توسط هیئت واگذاریی تعیین می‌شود اما موضوع اطلاع‌رسانی شفاف و صحیح باید تقویت شود که ما هم در این رابطه برنامه‌های داریم.