نصب همراه صندوق fundMobileApp

تابلوی معاملات رینگ کشاورزی بزودی در شعب بانک راه‌اندازی می‌شود

سید محمود حسینی‌پور در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص راه‌اندازی و نصب تابلوی معاملات رینگ کشاورزی بورس کالا در شعب بانک کشاورزی، اظهار داشت: هدف اصلی این بود که اختلاف قیمت برخی محصولات کشاورزی که قیمت خرید آنها از کشاورز با بازار فاصله زیادی دارد از این طریق به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه این کار با همکاری بانک کشاورزی، کارگزاری این بانک و بورس کالا انجام می‌شود، افزود: ‌با این اقدام هر فردی که کالایی داشته باشد، می‌تواند با توجه به قیمت‌هایی که در بازار وجود دارد نرخ مورد نظر خود را در این تابلو‌ها ثبت کند تا محصولات کشاورزی به بهترین قیمت خریداری شود.

مدیر واحد کالایی کارگزاری بانک کشاورزی در خصوص چگونگی و شرایط حضور کشاورزان و استفاده از این تابلو خاطر نشان کرد:‌ ابتدا کشاورزان و به طور کلی فروشندگان باید با این کار آشنا شوند و سپس با اجرا ضوابط بورس از جمله احراز هویت، کد سهامداری و سایر مراحل می توانند از این تابلو به بهترین شکل استفاده کنند.

حسینی‌پور تصریح کرد:‌ کشاورزان باید ابتدا بدانند چه کالایی را می‌خواهند بفروشند و قیمت مشابه این کالا در بازار چقدر است،همچنین، در شعبه‌هایی که این تابلو‌ها راه‌اندازی می‌شود آموزش‌های لازم به کشاورزان داده می‌شود و در همان جا نیز کار‌های احراز هویت و سایر موارد انجام خواهد شد تا نیازی به حضور در مرکز نداشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه هدف از این کار کمک به کشاورز است، در خصوص تعداد شعب و اینکه آیا در هفته جاری این تابلو‌ها راه‌اندازی می‌شود، گفت: هماهنگی‌های لازم برای راه‌اندازی این تابلو انجام شده است، جلسات، تابلو ها و روش کار آنها، در بورس کالا نهایی شده و تلاش بورس و بانک و کارگزاری برای شروع به کار هر چه زودتر این تابلو است ولی زمان دقیق آن را اطلاع ندارم اما خیلی زود این کار انجام خواهد شد.

به گفته وی، در فاز نخست شعبی که بیشتر با کشاورزان در ارتباط‌ هستند، تابلو نصب می‌شود ولی سپس می تواند در کلیه شعب این کار انجام شود.همچنین با انجام این کار خریدار واقعی محصول را از کشاورز خریداری می‌کند نه دلال.