نصب همراه صندوق fundMobileApp

٥١ کارگزار بورس شرکت نرم افزاری تاسیس کردند

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در پی اعلام انحصار در حوزه فناوری اطلاعات بازار سرمایه توسط تعدادی از کارگزاران بورس اوراق بهادار ، ٥١ کارگزار بعد از رایزنی ها و برگزاری جلسات متعدد، عصر دیروز مجمع هئیت موسس شرکتی را برگزار کردند تا از پس بتوانند نیازهای نرم افزاری خود را بدون وابستگی به چند شرکت نرم افزاری و همچنین بدون نگرانی در امنیت داده ها برآورده کنند.

در این رابطه شهریار شهمیری مدیرعامل کارگزاری سهم آشنا به فارس گفت: این گروه که ابتدا ٥٨ شرکت از ٨٨ کارگزاری بورس اوراق بهادار شامل می شدند در دی ماه سال گذشته دور هم جمع شدند تا ضمن بررسی آسیب شناسی نرم افزاری ، تمهیدی برای حل مشکلات خود بیاندیشند. در مرحله بعد هم کمیته ای ٧ نفره برای تاسیس شرکتی نرم افزای تشکیل شد. این کمیته هم فارغ از رتبه کارگزاران و سرمایه غیره ، از همه شرکت های کارگزاری دعوت کرد تا در تاسیس شرکت نرم افزاری متعلق به کارگزاران حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: در پی این فراخوان که با استقبال قابل توجهی از سوی کارگزاران روبرو شد، عصر دیروز مجمع هئیت موسس شرکت بنام سگال(تولید کننده نرم افزارهای بازار سرمایه) تشکیل و در پی آن اعضا هئیت مدیره آن شامل شرکت های کارگزاری سرمایه و دانش ، سهم آشنا، بورس بیمه ایران، بهمن، آبان ، کاسپین مهر ایرانیان ( بانک سپه) و نواندیشان بازار سرمایه شدند.

به گفته وی سرمایه این شرکت ٣.٢ میلیارد تومان بوده و حداکثر سهم هر کارگزار ٣.٢٥ درصد تعیین شده است.