نصب همراه صندوق fundMobileApp

اجرای بسته خروج از رکود از نیمه دوم آبان‌ماه/ حجم تراکنش بانکی ۱۰ برابر نقدینگی است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ولی‌الله سیف امروز در حاشیه همایش و نمایشگاه تراکنش در جمع خبرنگاران در مورد زمان اجرای بسته خروج از رکود اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقداماتی را در این زمینه آغاز کرده و تزریق منابع به طرح‌های عمرانی آغاز شده است.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف در این زمینه مسئولیت‌های متفاوتی دارند و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی اقدامات لازم در این زمینه را آغاز کرده است.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک مرکزی مسئول مراقبت از رشد نقدینگی و تورم حاصل از اجرای بسته خروج از رکود است و این بسته را قطعا با ملاحظاتی اجرا خواهد کرد.

سیف با اشاره به توسعه فناوری با وجود تحریم‌ها گفت: بخش فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای داشته است و در این سال‌های شاهد رشد و توسعه فناوری بوده‌ایم و با توجه به شرایط جدید بخش خصوصی می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی زمینه حضور بخش خصوصی برای ارتقای نقش فعال در زمینه بانکداری الکترونیک را فراهم می‌کند.

سیف در پاسخ به سوالی در مورد نحوه آزادسازی پول‌های بلوکه شده گفت: اصولا نیازی به ورود نقدی ارز در پول‌های بلوکه شده نیست و این پول‌ها به حساب‌های بانکی در خارج از کشور و کارگزاری‌ها منتقل می‌شوند. این منابع با دستوراتی که از طرح بانک مرکزی و صاحب حساب صادر می‌شود، به مصرف می‌رسد.

سیف گفت: مسئله‌ای که برای دولت اولویت دارد، سرمایه‌گذاری‌هایی است که منجر به توسعه اشتغال و بهبود شرایط اقتصادی شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه حجم تراکنش‌های بانکی ١٠ برابر حجم کل نقدینگی است، گفت: سیستم ساتنا نیز ٥.٧ برابر نقدینگی عملیات مالی انجام می‌دهد.