نصب همراه صندوق fundMobileApp

اعتراض به تغییر مالکیت ایران ترانسفو/ عدم امکان اجرا از سوی مراجع قانونی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ٢٩ آذر سال ٩١ بر اثر مشکلاتی که شرکت ایران ترانسفو به دلیل تحریم‌ها داشت، نتوانست مطالبات بخش خصوصی سهامداران را پرداخت کند و در عین حال وزارت نیرو هم قادر به پرداخت بدهی خود به ایران ترانسفو نبود.

بعد از طی یک پروسه طولانی مدت ٢١ ماهه حکم عدم تحقق این معامله اجرایی شد و مالکیت ٣٢ درصدی سینا فرایند در شرکت ایران ترانسفو بازگردانده شد.

در این خصوص، ابوالفضل نام‌آور سرپرست و عضو هیئت مدیره شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا(زیرمجموعه بانک ملی) به خبرنگار فارس، گفت: ٣٠ درصد سهام شرکت ایران ترانسفو در سال ٨٩ توسط سازمان خصوصی سازی با پرداخت ٣٠ درصد نقد و مابقی اقساط ٣ ساله در بورس عرضه شد که شرکت سینا فرایند نیرو آن را خریداری کرد.

وی افزود: این شرکت مبلغ نقدی را پرداخت و نمایندگان خود را در شرکت مذکور مستقر کرد اما اقساط ثمن معامله را پرداخت نکرد و سازمان خصوصی‌سازی به ناچار پس از ٣ سال از فروش و نپرداختن اقساط جهت حفظ اموال دولت، مجددا سهام شرکت مذکور را در تاریخ ٢٩/٩/٩١ در بورس عرضه کرده و شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا سهام مذکور را خریداری و پس از تائید سازمان بورس نسبت به قطعیت معامله کل قیمت آن را پرداخت کرد.

نام‌آور با اشاره به اینکه در تاریخ ٢٨/١٢/٩٢ هیأت داوری حکمی مبنی بر عدم تحقق صادر کرد که اجرای ثبت نتوانست آن را اجرایی کند، گفت: طبق تبصره ٥ ماده ٣٧ قانون بازار اوراق بهادار فقط اجرا ثبت می‌تواند احکام هیأت داوری را اجرا کند اما سازمان بورس اوراق بهادار در تاریخ ١٦/٧/٩٣ ، ٢٨ درصد سهام ایران ترانسفو را به نام شرکت سینا فرایند نیرو تغییر داده است که مورد سؤال و شک و شبهه است و قطعا پیگیری قانونی موضوع از طریق مراجع ذیصلاح انجام خواهد شد.