نصب همراه صندوق fundMobileApp

توقف عرضه‌های اولیه در بورس و فرابورس/ آخرین وضعیت بلوک وغدیر

علی صحرایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت عرضه مجدد بلوک سرمایه‌گذاری غدیر توسط بانک صادرات گفت: هنوز تاریخ دقیقی در این زمینه مشخص نشده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چه تسهیلاتی در روند معاملات اوراق آتی سهام درنظر گرفته شده و اینکه چه نمادهایی به جمع سررسیدهای آتی سهام اضافه خواهند شد، افزود: تسهیلات نرم‌افزاری توسط شرکت‌ها به افراد فعال و واقعی بازار ارائه خواهد شد و دسترسی ها نیز در این زمینه برای آنان فراهم می‌شود.

معاون بازار شرکت بورس گفت: در حوزه مقررات و بسترسازی‌ها از جانب متولی بازار اقدامات لازم انجام شده و نیازمندی‌های معاملات اوراق آتی سهام فراهم شده است، اما در حوزه فرهنگسازی و آموزش شرکت‌های کارگزاری به عنوان پیشانی بازارهای سهام نقش مؤثری دارند.

وی تأکید کرد: هر چه فرهنگسازی در حوزه اوراق آتی سهام توسط کارگزاری‌ها صورت پذیرد قطعاً حجم بزرگی از داد و ستدهای این بازار در آینده به آنها اختصاص یافته و منتفع خواهند شد؛ در گذشته هم معاملات آنلاین توسط برخی کارگزاری‌ها آموزش داده شد و اکنون نقش فعالی در این حوزه دارند.

صحرایی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در سررسید هشت ماهه اردیبهشت و شهریور ٩٤، ٥ نماد معاملاتی در این بازار فعال هستند، گفت: ایران‌خودرو، مپنا، مخابرات، فولاد مبارکه اصفهان، چادر ملو و گسترش نفت گاز پارسیان از جمله نمادهای قابل معامله در بازار اوراق آتی سهام هستند.

وی تأکید کرد: در این بخش با توجه به نیاز بازار و تقاضای فعالان، بر تعداد نمادها افزوده خواهد شد، اما در شرایط فعلی با توجه به عدم تقاضا فعلا نمادی به این بازار اضافه نخواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت عرضه‌های اولیه سهام گفت: فعلا به هیچ عنوان عرضه اولیه در بورس و فرابورس انجام نخواهد شد.