نصب همراه صندوق fundMobileApp

عرضه و تقاضا در بورس دست‌کاری نشود/ انتقاد از انتشار اوراق مشارکت ۲۳ درصدی

حیدر مستخدمین حسینی رئیس اسبق هیات مدیره بورس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه بازار سرمایه یکی از مهمترین بازارهای مالی تلقی می‌شود که در کنار سایر بازارهای مالی محور سیاست‌های پولی را دنبال می‌کند، اظهار داشت: قطعا بازار سرمایه نقش تأثیرگذاری در اقتصاد ملی ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: پیشرفت کشورهای بزرگ، صنعتی و در حال توسعه با عامل پیش‌برندگی بازار سرمایه آغاز می‌شود و در یک بررسی اجمالی کشورها، پیش‌برندگی آنان ناشی از توجه به بازار سرمایه آن بوده است.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و پروژه‌های توسعه‌ای یکی از نقش‌های کلیدی بازار سرمایه است، گفت: بازار سرمایه باید همچنان حمایت شده تا نقش اساسی ایفا کند.
مستخدمین حسینی تاکید کرد: در برنامه دولت جدید و وزارت اقتصاد حمایت از بازار سرمایه و تأمین مالی بنگاه‌ها از این طریق لحاظ شده تا بانک‌ها به تنهایی بحث تأمین مالی را به دوش نکشد.
وی با بیان اینکه تامین مالی یکی از مهمترین ساختارهای بازار سرمایه است، تاکید کرد: علاقه‌مندی مردم به سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به ١٠ سال گذشته در کنار بانک‌‌ها، بیشتر شده و این نقدینگی‌ها نیز اخیرا در همین مسیر متمرکز شد.
این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در کنار بانک‌ها، تامین مالی از طریق بازار سرمایه باید انجام شود، گفت:‌ ورود سرمایه‌گذاران جدید به سمت علامت‌های مثبتی است که جامعه دریافت کرده است.
وی گفت: یکی از مباحث مهم ایجاد عدالت، گسترش مالکیت عمومی است که تحقق آن تنها از طریق بازار سرمایه امکان‌پذیر خواهد بود.این کارشناس اقتصادی در پایان تاکید کرد: سیاست یکپارچه و هماهنگی دستگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی در آینده نتیجه مثبت خواهد شد.