نصب همراه صندوق fundMobileApp

رشد بازار سهام در پی نوسان ارز/خودرویی‌ها در شرایط سر‌به‌سر

امیر افسر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه روند امروز بورس اوراق بهادار تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار گرفته اظهار داشت: یکسری از دارایی‌ها از بازار طلا و دلار به سمت بورس سرازیر شده است.

وی ادامه داد: سهم‌هایی که عمدتاً در گذشته روند صعودی داشتند و طی سالهای گذشته به دلیل تنش‌های بین‌المللی تحت‌تأثیر قرار گرفتند با توجه به امیدوار‌ی به آینده روابط کشور، رو به بهبود می‌روند.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به شرایط فعلی چه سهم‌ها و گروه‌هایی سودآورند، گفت: به نظرم بیشتر از آنکه گروه‌بندی کنیم بهترین کار محک شرکت‌ها است؛ شرکت‌هایی که در گذشته تحت‌تأثیر عوامل سیاسی نتوانسته‌اند با ظرفیت کامل کار کنند امروز نسبت به آینده امیدوارند.

افسر درباره گروه‌های خودرویی نیز تصریح کرد: تعیین تکلیف قیمت خودرو تأثیر بسیاری در نوسان سهام این شرکت‌ها دارند؛ بنابراین تا زمان تعیین تکلیف شرایط این صنعت، کاهش و یا افزایش قابل توجه قیمت سهام سهم این شرکت‌ها مورد انتظار نیست.

وی بیان داشت: هر خودروسازی که کمتر تولید کند حاشیه سود کمتری خواهد داشت. مشکل اساسی این صنعت این است که از نظر میزان سودآوری در نقطه سر به سر قرار دارد یعنی اینکه میزان تولید در هزینه‌ها نسبت به درآمد یکسان است.