نصب همراه صندوق fundMobileApp

بازگشایی نمادهای متوقف به روش معامله توافقی

امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به روش جدید اتخاذ شده برای بازگشایی نماد‌های متوقف اظهار داشت: طبق این روش دارنده این سهام که نماد آن در بازار پایه وجود دارد، می‌تواند سهم خود را در بازار عرضه کند.

وی افزود: شرکت‌هایی که با الزام ماده ٩٩ قانون برنامه پنجم توسعه به بازار پایه آمده‌اند،همچنین شرکت‌هایی که لیست آن‌ها توسط سازمان بورس اوراق بهادار اعلام شده و سهام شرکت‌های بورس و سپرده‌گذاری‌ها در هر زمان و با هر سطح افشای اطلاعات معاملات آنها در قالب توافقی قابل انجام است.

مدیرعامل فرا بورس تاکید کرد: جرم شرکت‌هایی که اطلاعات خود را ارائه نداده‌اند به قوت خود باقی است و پیگیری‌های قانونی انجام خواهد شد،اما هدف سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب این مصوبه این بود که نباید جرم مدیر را به پای سهامدار گذاشت و تنبیه مدیر نباید منجر به تنبیه و یا متضرر شدن سهامدار شود.

وی با بیان اینکه معاملات توافقی با شفافیت کمتری نسبت به معاملات عادی در شرکت بورس و فرا بورس انجام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه اطلاعات مشخصی در مورد وضعیت سهام مورد معامله وجود ندارد، شفافیت اطلاعات بالا نیست و به همین دلیل روش معاملات توافقی انتخاب شده که خریدار و فروشنده قبل از انجام معامله با هم توافق می‌کنند و همچنین امکان ثبت معامله در سیستم وجود دارد.

هامونی ادامه داد: این ام