نصب همراه صندوق fundMobileApp

بودجه این هفته در دولت نهایی می‌شود/ نرخ دلار حدود ۲۰۰۰تومان

*زمان ارائه لایحه بودجه ٩٢ دولت به مجلس

وی در مورد زمان ارائه لایحه بودجه ٩٢ به مجلس با بیان اینکه بعد از تصویب و نهائی شدن آن کنفرانس خبری برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در جریان برگزاری جلسه‌ای در روز چهارشنبه گذشته که به همراه رئیس جمهور به مصر عزیمت کرده بودم، دوستانمان در دولت یکبار دگر احکام این لایحه که یکشنبه گذشته تصویب شده بود را مرور کردند تا اگر دستگاه های مختلف نقطه نظر کاملتری دارند اعلام کنند.

وی ادامه داد: در آن جلسه مقرر شد احکام تهیه شده در کمیته محدودتری و با حضور رئیس جمهور نهائی شود که به گمانم این هفته چنین اتفاقی رخ خواهد داد.

این مقام مسئول در مورد اینکه با این اوصاف لایحه ٩٢ بودجه دولت تا اوایل اسفند به مجلس ارائه می‌شود یا خیر؟ پاسخ داد: تلاش می‌کنیم چنین اتفاقی بیفتد.

*قیمت دلار و نفت در لایحه بودجه ٩٢

حسینی درباره قیمت دلار و نفت در لایحه بودجه ٩٢ هم خاطرنشان کرد: نرخ ارز در قانون بودجه نه تعیین و نه تصویب می‌شود بلکه مولفه‌ای محاسباتی است. به این معنا که با برآورد قیمت دلار مشخص می شود درآمد ریالی حاصل از نفت با چه نرخی و به چه ترتیبی تبدیل شود. بنابراین قیمت دلار و ارز در بودجه مبنا و ملاک مدیریت ارز کشور نیست.

وی تأکید کرد: مدیریت ارز کشور براساس سایر مولفه‌های بازار و شرایط اقتصادی صورت می‌گیرد لذا حساسیت این موضوع در لایحه بودجه به انحراف کشیدن بحث می‌انجامد.

حسینی ادامه داد: بنابراین بازهم تأکید می‌کنم تعیین قیمت ارز و دلار در لایحه بودجه صرفاً کارکردی محاسباتی دارد و همانطوریکه قبلاً گفته‌ام مبنای محاسبات دلار حدود ٢٠٠٠ تومان است.

وزیر اقتصاد درباره قیمت نفت در لایحه بودجه ٩٢ هم گفت: اگر قیمت نفت تعیین شده در بودجه ما مورد قبول بازارهای نفتی بین‌المللی می‌بود برای اقتصاد ما خیلی خوب و موثر بود اما این موضوع هم مانند قیمت دلار بوده که یادآور ضرب‌المثل آفتاب آمد دلیل آفتاب است.