نصب همراه صندوق fundMobileApp

زمان و جزئیات عرضه بلوک ١٦.٦درصدی سرمایه گذاری غدیر

درپی تایید خبر واگذاری بلوکی سرمایه‌گذاری غدیر توسط مدیر سرمایه‌گذاری بانک صادرات که ١١ دی و در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اعلام شد، زمان و جزئیات عرضه ١٦.٦٧ درصد از سهام سرمایه‌گذاری غدیر مشخص شد.

با این رویداد سهام بانک صادرات پیش از شروع معاملات امروز با صف خرید سنگینی مواجه شده و با توجه به اثر فروش بلوکی غدیر در صورت های مالی و سود آوری بانک صادرات، انتظار می رود سهام این بانک طی روزهای آینده با اقبال نسبی سرمایه گذاران مواجه شود.

براساس این گزارش، به این ترتیب مقرر شده ١١ بهمن ماه جاری دو میلیارد و ٦٦٧ میلیون سهم سرمایه گذاری غدیر در قالب بلوک ١٦.٦٧ درصدی راهی میز فروش بازار اول معاملات بورس شود. قیمت پایه هر سهم این بلوک براساس قیمت تابلوی بورس در روز قبل از عرضه بعلاوه ٢٠ درصد به شرط آنکه از ٥٥٠ تومان کمتر نباشد تعیین شده است.

این عرضه که از سوی کارگزاری بانک صادرات انجام می شود به صورت ٣٠ درصد نقد و باقی اقساط ٤ ساله در ١٦ قسط عرضه می شود و خریدار یا خریداران ٩ روز کاری فرصت دارند تا نسبت به پرداخت وجه نقد معامله و سایر مدارک به بورس اقدام کنند تا قطعیت این معامله حداقل ١.٤ هزار میلیارد تومانی قطعی شود.

بررسی‌های فارس از یکی دو مقام آگاه حکایت از آن دارد از قرار معلوم یکی از مدیران سابق این بانک که هنوز به بانک صادرات رفت و آمد داشته و با مدیران کنونی ارتباط دارد، از مدت‌ها پیش در صدد آماده سازی مدیران ارشد بانک صادرات برای فروش بلوکی سرمایه‌گذاری بوده و تاکنون هم جلسات متعددی هم تشکیل داده است.