نصب همراه صندوق fundMobileApp

معاون امور بانک و بیمه وزارت اقتصاد به فارس خبر داد

احمد صادقی گلمکانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس،در برابر این سئوال که آخرین وضعیت مدیریت، مجامع سالانه و فوق العاده و همچنین عرضه ١٧ درصد باقی مانده از سهام شرکت بورسی و مشمول اصل ٤٤ پست بانک به کجا رسید، اظهار داشت:در پی برگزاری مجمعی که در مرداد برگزار شد، اعضا حقوقی هیئت مدیره این شرکت برای دو سال انتخاب شده و بانک مرکزی تاکنون صلاحیت سه نماینده حقیقی را تایید کرد و منتظر تایید صلاحیت دو عضو حقیقی دیگر هستیم.

وی ادامه داد: با این اوصاف بعد از نهایی شدن صلاحیت ها ،هیئت مدیره پست بانک با برگزاری جلسه هایی در مورد مدیرعامل و برگزاری مجامع سالانه و فوق العاده تصمیم گیری و سپس اعلام خواهد کرد. این در حالی است که برنامه عرضه ١٧ درصد سهام این شرکت هم توسط هیئت مدیره و سایر مسئولان پیگیری خواهد شد تا واگذاری سهام آن تا سقف ٤٩ درصد رعایت شود.

این معاون وزیر اقتصاد در واکنش به دیگر سئوال فارس مبنی بر تکلیف بیمه دانا در مورد افزایش سرمایه (که دارای سرمایه اسمی اندک و ١٠.٥ میلیارد تومانی است) و رعایت حداقل سرمایه ١٠٠ میلیارد تومانی شرکت های بیمه ای توضیح داد: هیئت مدیره این شرکت مشمول اصل٤٤ هم در حال بررسی و انجام مقدمات لازم است تا بعد از هماهنگی سهامداران نسبت به اعمال افزایش سرمایه اقدام کند.