نصب همراه صندوق fundMobileApp

علت عدم گشایش نماد بانک خاورمیانه و پذیرش نفت پاسارگاد و ایرانول

امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس با اشاره به برگزاری جلسه چهارشنبه گذشته هیئت پذیرش اوراق بهادار اظهار داشت: در این جلسه پرونده دو شرکت نفت پاسارگاد و ایرانول مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد این دو شرکت در بازار دوم فرابورس پذیرفته شوند.

وی دلیل حضور این دو شرکت در بازار دوم فرابورس را ناشی از برنامه عرضه ٥ درصد سهام توسط سهامداران اعلام کرد و گفت: سرمایه اسمی ایرانول و نفت پاسارگاد ١٠٠ و ٦٠ میلیارد تومان است و سازمان تأمین اجتماعی به همراه صندوق بازنشستگی با مالکیت حداکثری در ترکیب سهامداری این دو شرکت حضور دارند.

به گفته این مقام مسئول در صورت تکمیل ارائه اطلاعات و طی مراحل آماده‌سازی، عرضه سهام این دو شرکت در سال جاری امکانپذیر خواهد بود.

هامونی در واکنش به این سؤال که دلیل عدم گشایش نماد بانک خاورمیانه در چهارشنبه گذشته آنهم به رغم اعلام قبلی چه بود؟ توضیح داد: مسئولان این بانک باید در مورد وضعیت افتتاح شعب به سازمان بورس نامه‌ای می‌دادند که این اقدام انجام شد.بنابراین نماد این بانک طی هفته جاری در بازارپایه فرابورس مورد گشایش قرار گیرد.

وی در مورد دلیل تأخیر عرضه اولیه سهام شرکت مشمول اصل ٤٤ پالایشگاه لاوان گفت:‌ مسئولان این شرکت هنوز صورت‌های مالی ٦ ماهه و بودجه سال جاری را ارائه نکردند تا اطلاعات این شرکت تکمیل و زمینه عرضه اولیه سهام آن فراهم شود. بنابراین در صورت ارائه اطلاعات موردنیاز ، زمینه عرضه اولیه سهام پالایشگاه لاوان هم فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/م