نصب همراه صندوق fundMobileApp

احتمال بازگشایی نماد صدرا در بازار پایه فرابورس تا آخر هفته

امیر هامونی درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره تصمیم هیئت پذیرش اوراق بهادار مبنی بر حذف نام از بورس شرکت پرحاشیه و مطرح صدرا و انتقال آن به بازار پایه فرابورس آن هم بعد از ١١ سال حضور در بورس اظهار داشت: این شرکت با توجه به ماده ٩٩ قانون برنامه پنجم توسعه و موافقت کمیته عرضه فرابورس به عنوان صد و چهاردهمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های بازار پایه با نماد صدرا در گروه پیمانکاری صنعتی و زیرگروه ساختمان و مهندسی عمران درج شد.

وی ادامه داد: بنابراین در صورت نهایی شدن درج نام آن و ارائه قطعی تعهد سهامدار عمده مبنی بر بازارسازی و خرید سهام ، نماد معاملاتی این شرکت سه شنبه یا چهارشنبه جاری باز می شود.

هامونی در برابر این سئوال که با توجه به حضور بیش از ٢٧ هزار سهامدار در ترکیب سهامداری صدرا ،مکانیزم تعهد سهامدار عمده به خرید سهام این گروه به چه شکل خواهد بود؟ توضیح داد: همزمان با بازگشایی نماد صدرا در بازار پایه علمیات بازار سازی سهام هم انجام می‌شود.

وی افزود: به این ترتیب روزانه از هر کد ١٠ هزار سهم صدرا توسط سهامدار عمده خریداری خواهد شد.

براساس این گزارش طبق مصوبه ١٤ آبان هیئت پذیرش، شرکت صدرا بعد از ١١ سال حضور در بورس به دلیل نداشتن حداقل شرایط حضور در بازار دوم معاملات لغو پذیرش شد.

این شرکت به دلیل داشتن زیان انباشته و مشمولیت ماده ١٤١ قانون تجارت به بازار پایه فرابورس منتقل شده و معاملات آن پس از بازگشایی در این بازار از سر گرفته می‌شود.